Główna Księgowa/Księgowy Zabrze

Polska Zabrze
518 215 122
 anna.rydzewska@top-manager.pl

Co możemy Ci zaoferować

8 godzin pracy w proponowanej ofercie pracy
praca 8h
miejscowość, lokalizacja pracy
stacjonarnie
umowa o pracę
umowa

Zadania

  • Prowadzenie skonsolidowanej księgowości Spółki zgodnie z ustawą o rachunkowości, przepisami dot. PIT, CIT i VAT, przepisami o statystyce publicznej, oraz innymi przepisami nakładającymi obowiązek składania sprawozdań zewnętrznych
  • Sporządzanie bilansów, rozliczeń podatkowych i niezbędnych zestawień finansowych ( CIT i VAT), oraz raportów do GUS i banków
  • Odpowiedzialność za kontakty z Urzędami Skarbowymi
  • Współpraca z zewnętrznymi kontrahentami firmy ( banki, ubezpieczyciele)
  • Zarządzanie gwarancjami, depozytami, płynnością finansową Spółki
  • Przygotowywanie i wdrażanie wewnętrznych standardów z zakresu księgowości
  • Przygotowywanie raportów i analiz na potrzeby Zarządu Spółki
  • Analiza i uzgadnianie kont rozrachunkowych, wynikowych i bilansowych

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe (ekonomiczne z zakresu rachunkowości)
  • Minimum 4-5 letnie doświadczenie w pracy w księgowości na samodzielnym stanowisku
  • Znajomość przepisów prawa podatkowego i ustawy o rachunkowości
  • Znajomość zagadnień związanych z funkcjonowaniem spółek handlowych

Dodatkowe informacje o pracy

Oferujemy: • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę • Pracę w stałych godzinach od poniedziałku do piątku • Możliwość rozwoju w firmie o silnej pozycji kapitałowej • Konkurencyjne wynagrodzenie • Bardzo dobrą atmosferę pracy